Aktuality

30.11.2015

Budeš nám strašně chybět ….

2.7.2015

Prcci krásně rostou, v neděli jim bude 8 týdnů. Mají za sebou první očkování a také čipování. Od tohoto víkendu začínají odjíždět do nových domovů :/. Již mají své jména – Enzo, Estel, Edy, Emet, Esheila, Eston a Eyro. Eston – žlutý a Eyro – fialový stále hledají vhodné páníčky….

22.6.2015

Konečně přidány fotky štěnat :D. Prckům je 6 týdnů, mají se čile k světu a řádí jak čerti . Dva pejsci stále hledají vhodné páničky.

12.5.2015

10.5.2015 Bentley přivedla na svět 7 krásných štěňátek. 5 kluků a 2 holčičky. Porod byl dlouhý, ale Bentley to všechno krásně zvládla a teď už všichni odpočívají a prcci rostou . Včera jsme byli na veterině na kontrole a na zkrácení ocásků. Dostali jsme pochvalu, štěňátka jsou zdravá, silná a vitální. V případě zájmu o štěňátko nás kontaktujte. Více informací v sekci štěňata.

5.5.2015

Po delší pauze opět přinášíme novinku a to hned obrovskou! Naše Bentley čeká svoje poslední štěňátka. Otcem je import z Austrálie Lucky. Od štěňátek očekáváme pevné zdraví, kvalitní exteriér, dobrou práci a hlavně skvělé povahy. Jedna fenečka (pokud příroda dovolí) zůstane doma. Bereme záznamy na šedivé prcky, kteří by se měli narodit kolem 11.5.2015, odběr bude na začátku července. Více informací v sekci štěňata.

7.1.2014

Na konci roku nás opustila naše milovaná Atimka, chybíš nám a moc…..

9.9.2013 Máme volné štěňátka – fenky

4 prcci – Dark, D´Aron, Dexter a Debra -  již opustili své rodné hnízdo a dělají radost v nových domovech. Darsi odchází zítra a 3 holčičky stále čekají na své nové pány.

Minulý víkend se konala klubová výstava Výmarských ohařů. Nevlastní bratr štěňátek Cart nastoupil s 12ti konkurentama do mezitřídy. Když jsme přišli na posouzení, paní rozhodčí mi nahnala husí kůži. Pěla na Carta velkou chválu a dodala, že je to pes na focení do atlasu psů, dmula jsem se pýchou :D. Paní rozhodčí své slova potvrdila vítězstvím Carta a ten si odnesl z klubové výstavy Výborný 1, CAC.  Více infomrací v sekci Cart – výstavy. 

Poté jsme se vydali na výběr do chovu, který musí pro chovnost absolvovat každý pes. Každého jedince posoudí funkcionáři klubu a nově od letošního roku zkoumají i povahu, kdy se způsobuje hluk a sleduje se povaha a reakce psa. Po první ráně Cart couvl a čekal, co bude dál, po druhé ráně s řevem vystartoval proti pánovi….Nekousl, ale pouštěl strach. Komisi se na tváři vyloudil úsměv a se slovy, že na takovou reakci, která odpovídá přesně Výmarskému ohaři, čekali celý den a s razítkem kandidát chovu jsme se spokojený vydali zpátky domů :D

Poslední horkou a zásadní novinkou je to, že celá naše smečka se od 10.8.2013 jmenuje Šimkovi Níže jedno ilustrační foto z kynologické svatby :D

25.8.2013

Přidány nové fotky štěňat. Prcci za sebou mají první očkování i tetování. Zvládli to na jedničku :)

1.8.2013

Přidány fotky štěňátek 2. a 3. týden. Přidány fotky Carta z PV, C´Haidy z PV, Clea z PV a taky maminy Bentley z PV z klubovky letos na jaře, kde získala ve třídě šampionů titul CAC.

23.7.2013

O víkendu se konala Mezinárodní výstava v Mladé Boleslavi….C´Haidy porazila další 3 konkurentky a odnesla si hodnoceni Výborná 1, CAC. Více v sekci Výstavy. Cart si odnesl Výborný 3.

Štěňátka krásně rostou, už jsou o ocásky kratší, mají za sebou první odčervení a začínají se podobat psovi :D

15.7.2013

8.7.2013 se nám narodily štěňátka. Bentlinka během 9ti hodin přivedla na svět 8 štěňátek, 5 holek a 3 kluky. Štěňátka se mají čile k světu a rostou jak z vody. Více informací v sekci štěňata.

26.5.2013

6.5.2013 proběhlo krytí Bentley a Rockyho. Vše šlo krásně a hladce, tak doufáme v úspěšné zadělání na štěňátka :). Na sono jdeme na konci května. Pokud vše půjde dle plánů, odběr štěňátek bude na začátku září.

V březnu jsme se zúčastnili mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích, kde Cart získal CAC a res. CACIB. 12.5.2013 se konala Speciální výstava klubu Výmarských ohařů, kde Cart vybojoval Výborný 4 (z 11), ale zazářila naše budoucí mamina Bentley, která ve třídě šampionů vybojovala titul CAC (ze 4). Více informací v sekci výstavy Cart a výstavy Bentley.

5.5.2013 se konaly klubové zkoušky vloh VO. Nastoupil v nich odchchovánek Casin z PV a uspěl v první ceně s 204 b.

Do fotogalerie vloženy nové fotky Bentley.

Clark a Casio byly na rentgenech kloubů a oba mají výsledky DKK 0/0!!!

1.3.2013

Plánujeme štěňátka!!!

Na léto 2013 plánujeme štěňátka výmarského ohaře po naší Bentley. Otcem bude Rocky, pes dovezený z Anglie. Pokud vše půjde podle plánu, štěňátka by se měla narodit v červnu, odběr v srpnu. Více informací v sekci štěňata.

1.3.2013

První aktualitka se týká zdraví šedivých odchovánků. Z vrhu C byl jako první na rentgenech Casey z PV, kterému bylo vyhodnoceno DKK 0/0!!! Doufám, že i ostatní odchovánci dopadnou stejně.

Přidány fotky Clarka, Cony, Casio a Corny.

11.12.2012

Po dloooooooouhe době konečně aktualizace :D

Z nových domovů všech odchovánků chodí krásné zprávy. Naše štěňata doma devastují, zlobí a drásají páníčkům nervy, takže vše je v naprostém pořádku :D Přejeme všem pevné nervy s malými Vršičky

Dále bychom rádi připomenuli narozeniny, v srpnu oslavil zrzavý vrh C 1 rok, v září zrzavý vrh A 4 roky, v říjnu šedivý vrh A 6 let a 3.12. šedivý vrh C 1 roky. Všem našim odchovánkům přejeme vše nejlepší a tak super podmínky, jako máte do teď

Další obrovskou novinkou a velkým chovatelským úspěchem jsou rentgeny kloubů, které podstoupil komplet celý vrh C maďarských ohařů a všichni s výsledkem 0/0!!! Jsem neskutečně šťastná, že Atimka a Nick dali štěňátkům mimo jiné zdravé klouby a majitelům moc děkuji, že všichni tuto akci absolvovali a teď hurá na hory a kola :D

Dále postupně nahrávám fotky, které chodí z Nových domovů. Zatím jsou zveřejněny fotky Casia, Casina, Casey, Carta, Clarka Codiho, Costauda, Haidy a Beily. Další fotky budou nahrány.

A poslední čerstvou novinkou je, že jsme se opět ponořili do výstavních kruhů. Minulý víkend jsme se opět naštěhovali k Archiovcům, za čož jim opět mockrát děkujeme a jeli brázdit výstavní kruhy do Nítry :P Cart si v sobotu vyběhal Výborný 1, CAJC a také Junior BOB a v neděli Výborný 1, CAJC. C´Haidy byla v sobotu ohodnocena Výborná 4, ale v neděli Výborná 1 a titul CAC. Jsme na naše benjamínky moc pyšný a doufáme, ža to nebyly poslední úspěchy, kterých jsme dosáhli :D. Brzy dodáme posudky.

8.5.2012

Artemis z PV absolvovala Zkoušky vloh v I.cene, 225. bodů a 4. místo. Mám velkou radost, že zrzavá štěňata podědila vlohy po své mamině Atímě :-) Robertovi a Petře děkuji za prezentaci :D
 

Přidány nové fotky Costauda z PV a také C´Haidy, C´OliveraCodiho z jarního svodu.

5.5.2012

Tááááááák konečně po dlouhé době větší aktualizace (především fotoakutalizace) :)

Jako první hlásíme, že všechny štěňátka již mají své domovy.  Od všech chodí samé dobré zprávy, štěňatka si krásně zvykli na nové domovy a ted si užívají štěněčí život se všema lumpárnama, co k tomu patří :)

Aby nás na Vršíčku nebylo málo, jedno štěňátko ze šedivého vrhu C zůstalo doma. Je to pes Cart a s holkama se velmi rychle zžil….Už to tu chtělo chlapa :D

Fotky Carta ZDE.

Spousty fotek prišlo i od ostatních z vrhu C, takže zde jsou : Casin, Casio, Casper, Casey, Candy, Curtis, Cora a Cony.

I od zrzavých chodí samé dobré zprávy a mladoši pomalu přechazejí do puberty, takže páníčkové začínají šilet. Konečně můžou poznávat, jaké to je mít doma maďara :D

Fotky poslali : Corny alias Drak, Clea, Costaud, Codi i CˇOliver a také jsem přidala pár fotek C´Haidy, která zůstala doma.

Nové fotky také poslali zrzaví odchovánci z vrhu A Atila a Ailos.

Další skvělou zprávou je, že C´Haidy, C´Oliver, Codi a Clea prošli jarním svodem, všichni bez ztraty kytičky:). Uffff :D

7.3.2012

8 štěňátek již opustilo své rodné hnízdo, 2 kluci stále čekají na nové páníčky. Do fotogalerie vlozeny nove fotky kluků ve veku 3 měsíců..

1.3.2012 oslavil vrh B MOK 2 roky a 3.3.2012 naše Atima 7 let. Všem přejeme hodně zdravíčka a spousty dalších let prožitých se svými užasnými páníčky:D

3.2.2012

Pár štěňátek již opustilo své rodné hnízdo….

V nových domovech je již Cora, Casey, Cart, Casio a Casper…Zbylých 5 kluků stále nemá své majitele a jsou volní….

Z nových domovů chodi samé dobré zprávy. Štěňátka suveréně vzala své nové domový za své a vše se obešlo téměř bez jediného kňournutí :D

Majitelé zrzavých Céček, tak i šedivých posílají krásné fotky a slibuji, ze az bude trochu času, vše doplním a nahraji….Ted se vše točí kolem šedivých prcků:D

Nové fotky náhrány do fotogalerie.

11.1.2012

Štěňákům bude v sobotu 6 týdnů a uz je z nich pořádná demolicní četa :DMají za sebou odčervování, stříhání drápků a brzy je čeká očkování a tetování.  Z celé smečky z nich má nejvetsí radost určitě moje nejmenší Haidy, která je z prcků a vylozene nadsena a taky je pekně sikanuje, nejak ji nedochazi váhový rozdíl ;). Nové fotky přidány do fotogalerie.

1.1.2012

Štěňátkům byly v sobotu 4 týdny, pridany fotky do fotogalerie

 

Všem přeji krásný nový rok plný hezkých zážitků se čtyřnohými kamarády:D

14.12.2011

Přinášíme novinky o našich 10ti myškách . Prckům je dnes 11 dní. Včera jsem již objevila prvniho prcka, který začal otevírat očíčka, počítám, že dnes se k němu přidají další bráškové. Prckové za sebou mají krácení ocásku, zvládli to bravůrně, ani moc neřvali :D.

Přidány nové fotografie…..

5.12.2011

Tak a je to tady. Bentley se pomamila a stejne jako Becky v prvnim vrhu porodila v sobotu 3.12.2011

10 štěňátek. Bentley byla úžasná, vše zvládla za 8 hodin a vsechna štěňátka měla porodni vahu kolem 450g, takže pěkní mackové. Poměr je 9 kluků a 1 holčička. Kluky ještě máme volné, v případě zájmu nás můžete kontaktovat. Fotky z porodu pridany do fotogalerie.

30.11.2011

Na Vršíčku se chystáme k porodu, Bentley může porodit každým dnem, fotky jejích ladných křivek 60. dne od nakrytí přidány do fotogalerie.:D

20.11.2011

O víkednu se konala dvoudenní výstava v Nitře. Beimy z PV vybojovala Výborá 1, CAC, CACIB….Moc gratuluji na Slovensko!!!:D

15.11.2011

Táááááák, zrzavá štěňátka konečně mají své složky a Haidy dostala své místo v našich psech:D. Děkuji svému IT za jeho trpelivost:P.

Na Vršíčku je teď stále veselo. Prcek vnesl do smečky "trochu" živo a utahat ho je občas nad lidské i psí síly. Holky, které jsou zvyklé na poklidný život,trpí:D

Z nových domovů zrzavců chodí samé dobré zprávy. Prckové statečně rostou, zlobí a ničí:D

Bentley statečně přibírá a to má ještě do porodu cca 3 týdny…..

2.11.2011

Konečně aktualizace!!!:D

Největší novinkou na Vršíčku je, že jsme zase v původní sestavě, teda skoro…:D  5 štěňátek nás v průběhu minulého týdne opustilo a vydaly se do nových domovů. Od všech chodí krásné zprávy, hezky se rozkoukaly a začínají zlobit své nové majitele. Co nejdříve doplníme jejich osobní stránky.

Občas pochybuji o svém zdravém rozumu, nicméně jedna holčička zůstala doma.:P

Takže nyní na Vršíčku máme 4 fenky a Dina, který žije s mými rodiči. Haidy si mě učarovala už od začátku svou povahu. Je strašně mazlivá, milá a ukroucená:D. Do smečky se jí daři zapojit celkem obstojně, už jí ani nevadí, že jí dospělé holky šikanují a dělá si z nich prču:D. Uvidíme, jak mi můj mazel bude růst a zda v pracovních kvalitách půjde po slépějích své maminy a něco do vínku jí dal i tatínek NIck. Brzy doplním i její stránku.

Další novinou, která mi udělala nesmírnou radost jsou zkoušky vloh Beily z PV. Panička si vedla velice dobře, Beila dokončila ZV v I.ceně, 222bodů a 2. místo!!!Jsem na Vás holky moc pyšná:)

18.10.2011 oslavil vrh A VOK své 5té narozeniny, všem 10ti štěňatům přeji vše nejlepší a stále tak pohodový život, jako mají do teď…..

A ještě jedna novina s velkým N:P. Na začátku prosince nás zase bude víc….Byla jsem s Bentley minulý týden na sonu a březost potvrzena!!!Takže očekáváme vrh C VOK. Více informací v sekci štěňata.

15.10.2011

Dnes pridávám fotky stenat v 7mi týdnech v postojích…..Jeste týden a jdou do nových domovů;(

12.10.2011

Do sekce štěňata přidány informace o krytí Bentley.

9.10.2011

Včera jsem vedla Artíka z PV na Podzimních zkouškách ohařů. Artík dokončil zkoušky v I. ceně s 280 body, nos 4 a celkově obsadil 2. místo!!!Zkoušky byly náročné, celý den pršelo, bylo 5 stupnů, ale Art pracoval skvěle…..Ze 17ti psů dokončilo zkoušky jen 7!!!

Další vééééééélkou novinkou je, že jsem Bentley minulý víkend nakryla psem Dantonem Atria Cordis. Již brzy zvěřejním více informací.

5.10.2011

Se štěňátkama už je "trochu" víc práce, takže aktualizace po delsí dobe….

26.9.2011 oslavil vrh A MOK 3 roky. Všem přeji vše nejlepší:D

Další krásná zpráva přišla od Beily…zrzavá Beila z PV DKK 0/0!!!

A teď k miminkům….Mrňata v pondělí oslavili 5 týdnů. Jsou z nich už pěkní draci a raubíři. Máme za sebou další odčervení, drápků se stříhalo za tu dobu snad už 1000:P. Rostou jak z vody a statečně přibývají na váze, mají stále faldíky na packách:D. Nové fotky přidány do sekce štěňata.

23.9.2011

Krásná zpráva přišla ze Slovenska, Beimy z PV DKK 0/0!!!

19.9.2011

Prckům je dnes 21 dní. Od minulého víkendu, kdy otevřeli očička dělají strašné pokroky. Ze spicích zrzavých myší se postupně mění v malé pejsky:D.

V pátek se poprvé podívali ven. Sluníčko svítilo, tak jsem si myslela, jakou jim neudelam radost. Spletla jsem se…

Prckove knuceli, ošivali se a lezli do tepla pod bundy, jeste jsou na venkovní výlety moc malý. Dnes také měli první dokrmování. Kupodivu štěněčí mlíčko jim moc chutnalo a ani se v tom moc

nekoupali, jsou to šikulové:P.

Nové fotky v sekci štěňata a také na Rajče nahrávám krátké videa, dnešní bych nazvala: "Jak přeprat balon, když mi nohy jeste moc nefungujou":D

13.9.2011

Prckům včera bylo 14 dní. Mají za sebou první odčervení a klasicky z toho vznikly krásné ksichtící fotky:D.

Zrzavci rostou jak z vody, už mají přes 1 kg, skoro všichni už koukají a také absolvovali strihani všech 108 drápků:D

Nove fotky v sekci štěňata.

6.9.2011

Štěňátkům byl včera týden. Krásně rostou, všichni už mají dvojnásobek své porodní váhy, ty nejvetší cvalíci i víc. Jejich batolení lehce začíná připomínat chůzi, občas se z porodnice ozve i nějaké to zavrčení a Atimku stále drží předsevzetí, že porodnici opouští jen v nejnutnějších případech. Ono jí to brzy přejde:D.

V sekci štěňata přidány nové fotky našich nejmenších.

30.8.2011

Včera, 29.8.2011 se Atimce narodilo 6 štěňátek, 4 kluci a 2 holky!!!

Porod trval 12h, ale Atimka to skvěle zvládla a opět je z ní vzorná máma. Porodní váha štěňátek byla kolem 300g.

Přesto, že je prckům sotva 24h, už je o nich pěkně slyšet. Nejenom, že se celkem obstojně plazí po porodnici, ale vydavají řevu za celou dospělou smečku:D.

Fotky přidány na stránku štěňat.

Zítra s prckama jedu na krácení ocásků, tak bude zase veselo
 

19.8.2011

Atimka se krásně kulatí, dle mého až moc;) Na fotky z 49. dne březosti se můžete podívat v sekci štěňata.

3.8.2011

16.7.2011 se konala Národní výstava v Mladé Boleslavi. Zúčastnil se ji Bornelo z PV, který si odnesl Výborný 1, CAC a Národní vítěz!!! a také Beila z PV, která si ve třídě mladých odnesla ocenení Výborná 2. Moc páníčkům gratuluji a děkuji za prezentaci Vršíčku

A úplně bych zapomněla zveřejnit další skvělou zprávu!!! Braidy z PV jako první ze zrzavého vrhu B absolvovala rentgeny kyčlí s výsledkem DKK 0/0!!! Mám obrovskou radost……:D

Atimka se začíná pomalu, ale jistě zakulacovat….Na to, že je v půlce březosti mě to docela děsí, uvídíme, kolik kuliček v sobě nakonec bude mít schovaných:D.

Jinak na jejím chovaní je vidět, že je něco "jinak". Pořád by se mazlila, jedla a spala

23.7.2011

Včera jsem s Atimkou byla na sonu. Potvrdilo se, že Atimka čeká štěňátka!!!! S panem doktorem jsme napočítali cca 7 kuliček, tak jsem zvědavá, kolik jich nakonec bude….

3.7.2011

Ve čtvrtek 30.6.2011 jsme se vrátili s Atimkou z krytí. Vše probíhalo hezky a rychle:). Pokud se vše zadaří, štěňátka by se mela narodit na konci srpna.

22.6.2011

Horkou novinkou číslo 1 je, že Atima začala hárat, takže příští týden vyrážíme za Nickem na krytí!!!!Držte nám palce, at vse probíhá hladce a povedou se Atimky poslední štěňátka

A druhou aktuální novinkou je, že Becky v sobotu 18.6.2011 oslavila své deváte narozeniny. Moc jí přeji, aby se ji zdraví drželo jako do teď a byla tu s námi minimálně dalších 10 let:)

9.6.2011

Tento víkend jsem Bentley přihlásila na výstavu do slovenského Sence a Bratislavy. V Senci se nám dařilo, Bentley získala titul CAC, tudíž nám na "Granda" chyběl už jen jeden. Bohužel, v Bratislavě jsme po oba dny získali res. CAC, tudíž Grand šapion SK nedokončen. Tak zase příště:D Posudek v sekci výstavy.

Výstavy se také zúčastnila Brook z PV, která získala titul CAC a tím se stala šampionem Slovenské republiky. Káťo, Martine, moc gratulujeme!!!

A v Senci se nám také předvedla zrzavá Beimy z PV, která získala svůj třetí CAJC a tím se stala Junior šampion Slovenské republiky. Takže globálně pro Vršíček velice podařená výstava.

Opět jsme byli s Bentlákem ubytování u našich Archiovců a z jejich servisu jsme nadšeni dodnes;).Děkujeme, děkujeme, děkujeme:D

28.5.2011

Tak jsme vytvořili nové stránky a můžeme shrnout události posledních měsíců.:)

S částí zrzavého vrhu B jsme se vydali na jarní svod. Holky Bianca a Beila prošly bez ztráty kytičky. Svodu se i zúčastnila na Slovensku i Beimy a také prošla!

16.4.2011 oslavil šedivý vrh B své třetí narozeniny. Bentley, Bornelo, Barny, Brook, Brio a Bairo, všem přejeme vše nejlepší!!

Dále jsme se předminulý víkend zúčastnili dvoudenní mezinárodní výstavy v Bratislavě. Bentley si v třídě šampionů v sobotu vyběhala res. CAC a v neděli svou konkurentku porazila a vysloužila si tituly CAC a poté i CACIB. Výstavy se také zúčastnila Beimy z PV a ta si oba dny odnesla tituly 2x CAJC!!! A samozřejmě nechyběl pes našich hostitelů na Slovensku, Archie z PV a ten si z výstavy odnesl 2x CAC a k tomu res. CACIB. Výstava to pro Vršíček byla moc úspěšná a opět moc děkuji za skvělý servis Archiovcům!!!

Minulý víkend jsem se s Bentley zúčastnila mezinárodní výstavy v Litoměřicich, kde jsme si vyběhali res. CAC a výstavy se zúčastnil i Bornelo z PV a ten si odnesl ocenění Výborný 2. Posudky Bentley v sekci výstavy.

Nové fotky poslal Baxy, Beimy a nové fotky mají na svých stránkách Beila i Braidy.

A poslední novinkou jsou plánovaná štěňata výmarských i maďarských ohařů. Více informací v sekci štěňata.
 

27.5.2011

Dnes byla spuštěna nová webová prezentace naší chovné stanice. Během víkendu budou dodány AKTUÁLNÍ INFORMACE!!!

5.3.2011

Téměř po měsíci se opět hlásíme☺. Posledních 14 dní na Vršíčku bylo poněkud hektické.

Naše nejstarší Becky prodělala ve svých téměř 9ti letech torzi žaludku…..:o(

Stalo se to bohužel venku. Becky zmizela na minutku v lese a když se vrátila, už byla „divná“. Než jsme došli domů, začalo se jí nafukovat břicho a bylo jasné, oč se jedná. Okamžitě jsem vyrazila na veterinární kliniku na Libuši. Operace trvala skoro 3 hodiny a následovaly strašné 3 dny, kdy Becky bojovala….Naštěstí je Beckynka prostě výjimečná a skvěle se s tím poprala….Včera to bylo 14 dni a nebýt vyholené srsti, nebylo by na ní nic poznat!!!!Uffffff…..Takže vše dobře dopadlo a panička má zase o pár milionů mozkových buněk méně☺. Musím moc poděkovat vetklinice na Libuši. Skvělý přístup, dobře odvedená práce, příjemné chovaní personálu……. Děkujeme také všem, kdo nám držely palce a především Verunce a Fergie za pomoc!!!

1.3.2011 oslavil zrzavý vrh B své 1. narozeniny a 3.3.2011 oslavila jejich mamina Atima 6. narozeniny. Zrzavým mimčům i jejich mamině přeji vše nej!!!

Nové fotky poslala Beimy a Baxy. Na svých stránkách má také nové fotky Braidy.

Aktuality ze starých stránek

Aktuality z našich starých stránek naleznete na tomto odkazu:

AKTUALITY ZE STARÝCH STRÁNEK

KONTAKT

Šimkovi
Mníšek pod Brdy
Czech Republic
TEL: +420 774 616 652
email: topicco@seznam.cz
www.pankrackyvrsicek.com

Aktuálně