V neděli 7.5.2006 jsme se vydali na zkoušky vloh se zadáváním titulu – MEMORIÁL VÁCLAVA VANČURY.Jelikož jsme den před tím absolvovali ještě jedny zkoušky, Atimka moc ve formě nebyla, ale do poslední chvíle jsme jí nechávali odpočívat.

Na Memoriálu se nakonec sešlo 23 ohařů. Byli jsme rozděleny do čtyř skupin, které po slavnostním nástupu v centru Čelákovic, odcestovali do honiteb… Naší skupině byli přiděleny pánové rozhodčí: Novotný, Šmíd, Charvát…Bylo nám řečeno, že pan Novotný je pracovník FCI a je prý velmi přísný…

Vše šlo krásně a rychle, takže jsem se nestačili ani rozkoukat a na hledání nastupoval první pejsek. Angický setr….Vrátili se asi po půl hodiny, že nenarazili na pernatou, tudíž pán si chce běh zopakovat, jinak prý známky 4 a 3.

Druhá šla na řadu Atimka, kterou opět vedl páníček. Dlouhých 20 minut prohledávali strouhu s potokem, což pro ní nebylo moc dobré, nikdy takový terén neprohledávala a rozhodně jsme to nečekali na zkouškách vloh!!!Ve strouze nebylo ani "ťuk":o) a tak se pánové rozhodčí dohodli, že se půjde hledat do nedalekého pole, kde bylo zaseto obilí, které dosahovalo maximálně 10cm a vše bylo na viděnou!!!No, viděla jsem to černě…Vzhledem k Atiminýmu věku si ještě neumí tolik hrát s větrem a tak se stalo, že při hledání cestou doleva běžela proti větru, ale zpět s větrem a tak se jí podařilo vypíchnout zajíce, kterého začala hlasitě pronásledovat. Naštěstí se nenechala strhnout a hned na písknutí se vrátila a při cestě zpět jí to praštilo do nosu a pelech vystavila, ale bohužel nepostoupila(díky tomuto skutku si vysloužila z hledání 3, postupování 3 a klid před srstnatou taky 3), to už jsme věděli, že zvěsti o přísném rozhodčím asi nebyly "jen tak". Pokračovalo se dále v hledání, kde Atimka krásně vystavila zajíčka, nepostoupila, ale ani nevyběhla, ale známku z klidu nám to už bohužel nezměnilo…Na pernatou se bohužel nenarazilo, takže jsme si nechal dát za 3, aby jsem už půl hodinové hledání nemuseli zopakovat…Když páníček odcházel z hledání, pan Novotný mu řekl, že jen tak někomu první cenu nedá, tak ať si toho váží….To jsme ještě nečekali, co se bude dít dál…

Po Atimce nastoupila chovná pointřice (tuším, že měla PZ a ZV)…Její páníček se vrátil dosti naštvaný, třetí cena!!!!!

Pak šel náš "frajer" Dino….Jelikož bylo vše na viděnou, náš milostpán neměl chuť vystavovat, natož postupovat…Takže hned na začátku vyplašil snad jediné bažanty v celých Čelákovicích, pak si prohnal dva zajíčky. Píšťalku absolutně ignoroval, zmetek:o). Takže po dlouhých 15ti minutách, kdy mi pes zmateně a absolutně nesystematicky běhala po poli a já pískala jak vzteklá(zbytečně) nás pánové rozhodčí poslali "domů" s nulou z vystavování a se slovy, ať se dáme na Field Trials, že na to Dino má vlohy i styl hledání…Sice krásné slova, ale můj vztek to rozhodně neusmírnilo….Je prostě vidět, že i psi mají "své" dny!!!!

Po našem "expertovi" šla fenka NKO(fena chovná-ZV, PZ, VZ!!!!!). Po půl hodině se vrátili. Fenečka dostala také 3. cenu…Bohužel podrobnosti nevím, páníčkové moc sdílní nebyli.

Jako šestý šel pán, který měl německého dlouhosrstého ohaře. I on byl "vyhozen" s 0 z vystavování…

Nakonec šel znovu pán s číslem jedna, kdy si chtěl odnést 4 z "pernaté"…Vrátili se za půl hodiny, kdy pes obdržel 0 z vystavování…Pravděpodobně vlivem horka a dlouhého čekání se psovi už nechtělo pracovat, tak to tam pěkně prohnal a místo první ceny si odnesli "titul" neobstál….

Atimka si odnesla jako jediná z naší skupiny I. cenu(ze šesti psů 3 neobstáli, 2 třetí cena a jeden první cena). Moc jsem Atimce věřila a tak jsem doufala, že takto přísní rozhodčí budou i v jiných skupinách a Atimka dostane "alespoň" res.CACT…Bohužel ostatní rozhodčí byli pravděpodobně tolerantnější, neboť z celkového počtu psů 23- neobstálo 5 ohařů(u nás ve skupině 3), 2 obstály v třetí ceně(opět naše skupina) a zbytek v první ceně…Je pravda, že "kvality" některých jedinců byly vidět i na konečném přehlídkovém hledání…Holt jsem si v kloboučku šáhla špatně a vytáhla si špatné číslo(mimochodem titul maďarských ohařů, kterých bylo cekem 5 nakonec získal Atimky bráška – Alon z Grobeho obory)….

Jsem na ní moc pyšná, protože skutečně první cena od tohoto rozhodčího je úspěch, ale …..