V sobotu ráno jsme se všichni sešli v hospůdce v Bojanovicích….Po krátkém občerstvení jsme se vydali do Bratřínova, směr oharádka…..

Proběhl nástup, rozlosování a panička si vytáhla číslo 11, což znamenalo úplně poslední. No, radši by jsme nějaké nižší číslo, ale zase jsme si říkaly, to nejlepší na konec☺.

Po zahájení zkoušek jsme se přesunuli tradičně k ohrádce. Zde z paničky už lilo, neboť ví moc dobře, že ohrádka je moje moc slabá stránka☺. Samozřejmě jsem předvedla, co se ode mě očekávalo….Po povelu aport jsem radostně vyběhla k ohrádce, až se panička lekla, jestli mě něco nepíchlo do zadku☺, neboť tempo, které normálně k ohrádce praktikuji, se rovná hlemýžďovi….V paničce na chvíli zaplál plamínek, jestli se něco nezměnilo a já snad lišku nedrapnu bez přemýšlení do tlamky. Tssssssssss, se asi zbláznila, ne???☺ Doběhla jsem k tomu smradu a veškerá radost byla pryč. Lišku jsem nejdřív očuchala z jedné strany, pak z druhé a pak jsem zvedla hlavičku z výrazem: "Musím??" Panička nervově nevydržela a zařvala druhý povel. Tak jsem jí tedy drapla a přinesla no…..Takže váhaní a druhý povel, za dvě… Byla slyšet šílená rána, to paničce spadl kámen ze srdce☺. Byly jsme rádi, že se touto známkou stále držíme v I.ceně, ale bylo jasné, že jsme si u rozhodčích udělaly "oko" a bude těžké ukázat, že jsme fakt šikovný☺. Všichni psi obstáli.

Po ohrádce následoval klid na stanovišti. Panička mě nechala na volno, prý výstřel ignoruji či co, takže jsem si lehla a 10 minut si zdřímla☺ Je fakt, že občas mě ta rána teda vzbudila, ale nenechala jsem se rozházet a odpočívala jsem dál. Verdikt zněl: Volně, klidná za 4. Po této disciplíně, jsme se rozdělili do 3 skupin. My začínaly na drobných disciplínách…. A aby té lišky nebylo málo, další disciplína byla dohledávka pohozené lišky…V naší skupině jsem byla vždy poslední, takže jsme měly možnost zkouknout práci ostatních psíků….Na potvoru, pejsek před námi vyhnal zajocha z houští a to panička věděla, že bude problém, kdo by hledal mrtvou, smradlavou lišku, když tam voní živý zajíček☺. Taky že jo….Po vypuštění jsem narazila na stopu zajocha a trádá za ním. Jelikož jsem holka šikovná a poslušná, na první písknutí jsem se vrátila do prostoru před paničkou, ale nedalo mi to a znovu se za zajochem vydala. Následovalo další písknutí, opět jsem se vrátila a při cestě zpátky mi krásně do frňáku fouklo, lišku jsem zacítila, k paničky údivu bez váhaní, lišku vzala a ukázkově předala. Dohledávka a přinášení lišky 4,4.

Posunuli jsme se níže pod kopec, kde probíhala dohledávka zajocha a bažantíka. Pan rozhodčí trochu netradičně pohodil oba kusy. Jeden do leva, druhý doprava. Panička se bála, jestli mě to nezmate, ale ne, vím, co mám dělat, ne??☺ První mě poslala pro bažantíka, kterého jsem hned dostala do čumáčku, vzala a přinesla. Pak mě poslala na druhou stranu pro zajíčka, kterého jsem přeběhla, ale při cestě zpátky mi zase dobře fouknul vítr, zajocha hned vzala přinesla. Takže dohledávka a přinášení pernaté, srstnaté 4,4.

Dále následovalo slídění. Krásně jsem prohledávala prostor před paničkou, na písknutí měnila směr, neběhala jsem moc daleko, takže po pár minutách: slídění a poslušnost 4,4.

Přesunuli jsme se na kopec, kde byla hustá houština. Panička mě do ní poslala. Hezky jsem jí celou proběhla a po chvíli jsem se vrátila paničce říct, že tam nic není…Ale panička mě tam poslala znova. Tak jo, šla jsem, ale zase jsem se po nějaké době vrátila, že tam fakt nic není…Opakovalo se to ještě jednou a pak to rozhodčí "odtroubili". Říkali něco o tom, že za 4 s odřenýma ušima, protože bych měla méně vybíhat, ale že to ještě bylo v normě. Takže drobné disciplíny jsem dokončila se "samýma" a dostali jsme od rozhodčích pochvalu za nejlepší práci ve skupině, ale že by mi za to dali třeba kus buřta, to ne, tak na co mi to je??☺

Auty jsme se přesunuly na barvy. Byl tam trochu zmatek, neboť jedna skupina se přesunula místo na drobné disciplíny na barvu, takže jsme tam trochu "zkejsly", ale co se dá dělat…. Před barvou jsme si šly šoulačku .Panička trochu plašila, neboť jí se mnou trénovala spíš kratší než těch řádem daných 150 kroků a taky střílela jen z poplašňáku, pravou brokovnici jsem měla na šoulačce jen jednou. Ale bylo to stejné jako u klidu na stanovišti, položila jsem si hlavu a těch pět minut jsem odpočívala, ani tentokrát mě nijak rána nerozházela☺. Tady jsme známku zatím nevěděly, rozhodčí říkal, že nám to řekne po barvě. Chvilku jsme si počkaly a vyrazily na barvu. Moc mi to vonělo, takže jsem šla krásně po stopě. Dvakrát jsem ze stopy kousek sešla, ale hned jsem se sama opravila a na stopu se vrátila. Pak mi fouknul vítr z leva, trochu jsem sešla pod stopu a po cca 3 metrech jsem se zase vrátila zpátky. V tu chvíli se mi ozvalo za zády od pana rozhodčího, že jsem si krásně obešla lóže. Co tím jako chtěl říct??Nevím, tak jsem pokračovala dál a slyšela jsem paničku, jak si jen vzdychla….Pořád jsem šla po té vůni a těšila se, že na konci bude zase ten voňavý srneček☺. Byla to pěkně dlouhá štreka, ale nakonec jsem krásně po stopě došla, srnečka si očuchala. Z křoví vyšli nějací lidé s trubkami. Vůbec se mi nelíbili, tak jsem je pro jistotu vyštěkala☺. Panička začala koktat něco o nějakém dosledováním srnečka, pan rozhodčí jí pořád opravoval. Pak jí dal za klobouk kus nějakého křoví☺ a řekl, ať se projdeme před ním, jestli prý umím chodit na vodítku. Tssssssss, já vyrůstala v Praze a že bych neuměla chodit na vodítku??Mě teda trochu urazil☺. Po chvilce zahlásil vodění na řemeni za 4 a šli jsme zpátky.

Na cestě pan rozhodčí koroně oznámil, že šoulačka bez chyby, za 4 a barva moc krásná, prý jsem šla bezchybně, ale že jsem prý měla smůlu, když mi vítr foukl přesně před loží a já si jí tak obešla. Takže barva za 3. Dostala jsem napít, pochvalu, ňamku a přesunuly jsme se na druhou stranu lesa na vlečky. Panička prohlásila něco jako: Varuji Tě, jsou to poslední 2 discíplíny, ale to mě varovala celé zkoušky kvůli něčemu, tak jsem jí moc nevnímala.

První jsem šla na vlečku se zajícem. Opět jsem vylítla jak střelená, což prý u mě vůbec není zvykem a za chvilku jsem si to metelila zpátky. Předsedla a na povel pustila. Za chvíli pan rozhodčí vyrazil na druhou stranu s liškou. Po nějaké době se ozvalo z lesa zatroubení a já po vyslaní opět vyletěla jak střela. Za chvíli jsem byla zpět i s lištičkou, kterou jsem ukázkově předala. V tu chvíli jsem opět slyšela tu strašlivou ránu, zase paničce spadnul šutr ze srdce☺. Říkala něco jako: Máme to…Tak jsem se pořád rozhlížela, co máme, ale nic jsem neviděla, občas jí fakt nerozumím☺. Páni rozhodčí ještě zahlásili, že přinášení vlečeného zajíce a přinášení vlečené lišky 4,4 a my vyrazili zpátky k ohrádce, kde jsem měli všichni sraz.

Ještě jsme asi hodinku čekali na zbytek a panička mě mezi tím pořád hladila a chválila a cpala mi nějakou baštu…Kdybych věděla za co, dělala bych to pořád:o).

Když se všichni sešli, nasedli jsme do aut a jeli zpátky do hospody…To bylo něco kolem 15h. Pak následovalo opravdu dlouhé čekání a kolem 19h si nás rozhodčí zavolali kvůli nějakému vyhlášení, či co….Lidi si k nim chodili, oni jim podávaly ruce a pak najednou pan rozhodčí řekl, že na čtvrtém místě jsem se umístila já. Tak jsme s paničkou šly taky, taky jí podávaly ruce a říkaly, že má moc šikovnou fenku a že by s ní měla dělat něco dál…..Panička dostala nějaký hrníček a pak flašku(to dostávaly všechny vůdkyně) a já zase prd. Tak hergot, kdo je tu nakonec ten důležitý??☺

Nakonec lesní zkoušky dokončili všichni pejskové. Jeden v druhé ceně – byl vyslán na barvě jako oznamovač, ale chodili po lese borůvkáři a chudáka to pěkně rozhodilo, takže dokončil barvu jako vodič a dostal známku 2. Jeden pejsek získal cenu třetí, nedonesl lišku z vlečky. Celý den se nám oběma moc líbil. Panička se pak přes ramena málem ani nevešla do auta, ale to ona dělá vždycky, když je na něco pyšná☺. Fotečky bohužel nejsou, neboť páníček zůstal doma hlídat štěňata a panička jela na zkoušky sama.

A závěr pár slov paničky….Jsem na Atimku moc pyšná. Pracovala tak, jak jsem na ní zvyklá, nepřichystala mi žádné překvapení a ukázala to, co jsem jí učila. Páni rozhodčí byli spravedliví a milí, zkoušky dobře připraveny a celkově úroveň jak psů, tak zkoušek velice dobrá.