Archive for the ‘Pankrácký vršíček’ Category

Doporučená literatura

John Fisher – Proč můj pes…?? – Kniha o inteligenci psů, především, jak nad nimi nenásilně vyzrát….

Stanley Coren – Inteligence psů – Kniha také o inteligenci a myšlení psů, ale už pojato více „vědecky“.

Zdeněk Procházka – Chov psů – Skvělá kniha, která se věnuje chovatelství. Od výživy, přes poslušnost, po porod a veterinární péči.

Dr. George Macleod – Veterinární homeopatie – Kniha pro pejskaře, kteří se více zajímají o výživu, především o homeopatika.

Richard H. Pitcairn – Přírodní medicína pro psy a kočky – Opět podrobně probrány především homeopatika.

Lavonia Harperová – Výmarský ohař – Kniha o výmarských ohařích. Tuto knihu věcně nedoporučujeme, nebot je v ní spousty nepřesností a nesmyslů, ale jsou v ní hezké fotky.

Zdena Frýbová – Malinkatý kretén – Román o dvou skotských teriérech. Skvěle a humorně napsaná kniha.

Irena Sehnerová – Jak krmit psy aneb vraž do toho osm kostí – Autorka zde nedoporučuje granule, ale krmí pouze masem a různými potravinami. My si z toho vzali především ty přísady k masu, kterými občas doplnujeme granulky.

Jaromír Dostál – Genetika a šlechtění plemen psů – Pro chovatele, kteří se již chtějí ponořit více do chovu psů. Podrobně probraná genetika.

Pes a lov – Pro majitele psů, kteří se věnují lovecké kynologii. Zkušební řády pro zkoušky ohařů.

Čím krmíme

Víme moc dobře, že nejdůležitější prvek, který můžeme ve zdraví psa ovlivnit, je jeho strava. Načetli a nastudovali jsme v tomto směru hodně informací a výsledkem, dle nás tím nejlepším, jsou granule Purina Proplan. Celá naše smečka je krmena pouze těmito granulemi. Jen “ z dobrého pocitu“ přidáváme do jídla ovoce a zeleninu, případně jednou za čas vařené maso. Jako doplněk dáváme pravidelně na žužlání hovězí syrové kosti, které napomáhají udržovat zdravé zuby, což je také na holkách vidět. Dále máme na zahradě spousty ovoce a zeleniny, což naše fenky brzy zjistily a i přes náš zákaz pravidelně sklízejí celou úrodu.

Především naším štěňátkům v otázce výživy věnujeme 100% pozornost. Je nám jasné, že ne všichni budou chtít v budoucnu krmit granulemi, proto jim kromě granulí podáváme vařené maso(hovězí, vepřové, kuřecí, rybí,….) s různými přílohami, tak aby do odchodu od nás ochutnali všechny možné potraviny, které by u budoucích majitelů mohli dostat a neměli později zažívací problémy. Již od prvního dokrmování přidáváme syrovou zeleninku a ovoce, což štěňátkům většinou zůstane do dospělosti a mohou se pak po vitamínech utřískat:o). Jogurtíky, pacholíky, tvarohy a sýry samozřejmě nemůžou ve štěněčím jídelníčku chybět.

KONTAKT

Šimkovi
Mníšek pod Brdy
Czech Republic
TEL: +420 774 616 652
email: topicco@seznam.cz
www.pankrackyvrsicek.com

Aktuálně